Radno iskustvo
2021. šef službe za izdavačku djelatnost, biblioteku i informiranje
2007. viši stručni saradnik Institut za jezik UNSA
2003‒2007. stručni saradnik Institut za jezik UNSA
2003‒ zaposlena u Institutu za jezik Univerziteta u Sarajevu
1996. asistent na predmetima: Ortoepija i Bosanski jezik za studente Pedagoške akademije, Odsjek razredna nastava (istureno odjeljenje u Goraždu Pedagoške akademije), u ljetnom i zimskom semestru, prema terminima za predavanja, vježbe i ispite.
1996‒2003. asistent na predmetima: Bosanski jezik I i II, Ortoepija, Scenski izraz i lutkarstvo, Kultura govora; Pedagoška akademija u Sarajevu
1999‒2001. asistent na Odsjeku za žurnalistiku, predmeti: Bosanski jezik, Novinarska stilistika, Kultura komuniciranja
1996‒1998. profesor bosanskog jezika u Trećoj gimnaziji u Sarajevu
1993‒1996. profesor bosanskog jezika u Željezničkom školskom centru u Sarajevu
Projekti u Institutu:
- 2023‒2024. Bosanski rječnik akcenatskih varijacija, ozvučeni (sa zvučnim zapisima) https://www.e-bosanski.ba/rad/
- 2010‒2020. Podrška nastavi maternjeg jezika izvan Bosne i Hercegovine (sastanci u ambasadama Bosne i Hercegovine, udruženjima, kulturnim centrima, te sudjelovanja na skupovima nastavnika, roditelja, mladih i svih koji su na direktan ili indirektan način uključeni u organiziranje ili izvođenje nastave na maternjem jeziku ili tribine, održani su u Švedskoj (Geteborg, Štokholm, Malmö, Jonkoping, Halmstad), Norveškoj (Oslo), Danskoj (Kopenahgen), Njemačkoj (u Štutgartu, Frankfurtu, Minhenu, Ulmu, Manhaim), Švicarskoj (Luzer, Bern, Cirih, i dr.), Austrija (Linz, Beč), Slovenija (Ljubljana).
- koordinator projekta u organizaciji TVSA i Instituta za jezik – snimanje serijala obrazovnih emisija O bosanskom na bosanskom, a u okviru kojeg je snimila i tri emisije: „Umijeće dobrog govorenja“, Frazemi I i Frazemi II.
- saradnik na Rječniku stranih riječi bosanskog jezika
- 2007, 2010. Rječnik bosanskog jezika,
- Pravopisni priručnik bosanskog, hrvatskog, srpskog jezika sa osnovama gramatike,
Projekti izvan Instituta:
- Od 2022. – urednik časopisa “Naša škola” (stručni časopis za teoriju i praksu odgoja i obrazovanja).
- 2017. Projekat Klinike iz ljudskih prava Evropskog udurženja studenata prava Sarajevo i Pravnog fakulteta u Sarajevu, tema Vještine komuniciranja na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu, namijenjeno je studentima koji se pripremaju za takmičenje u simulaciji suđenja pred Evropskim sudom za ljudska prava.
- 2010. saradnik na projektu Правописни речник српског језика, autor Milan Šipka (IK Prometej – Novi Sad), prvo izdanje 2010, a zatim i drugo izmijenjeno izdanje 2012. (koje je objavljeno poslije autorove smrti). Poslovi su bili: izrada alfabetara, izbor i klasifikacija građe, obrada odrednica i pružanje pomoći autoru u konačnom oblikovanju Rečnikа u elektronskoj verziji. Koretura cijelog teksta drugog izdanja Правописног речника српског језика urađena je prema uputama koje je ostavio autor.
- 2008. saradnik na trećem izdanju Великог речника страних речи и израза (2008) IK Prometej – Novi Sad (autori: Klajn – Šipka).
- 2007‒2009. urednik kolumne i autor tekstova Iz jezičke prakse, u časopisu „Prosvjetni list“
Dodatni angažmani:
2021. sekretar Organizacionog odbora i moderator Trećeg simpozija o bosanskom jeziku (Institut za jezik Univerziteta u Sarajevu)
Od 2013. godine – sekretar Redakcije časopisa „Književni jezik“ (Institut za jezik Univerziteta u Sarajevu)
2010‒2011. asistent na predmetu Opšta lingvistika, Filozofski fakultet Univerziteta u Istočnom Sarajevu
2007‒2009. asistent na Odsjeku za žurnalistiku, predmeti: Bosanski jezik, Novinarska stilistika, Kultura komuniciranja
Od 2007. godine promotor izdanja Instituta, moderator naučnih skupova, konferencija, simpozija, raznih susreta u organizaciji Instituta; gost na televizijskim i radioemisijama, u osnovnim i srednjim školama (okvirna tema je Kultura govora, govorništvo, jezička praksa i sl.).
2000‒2001. sekretar Odsjeka za razrednu nastavu Pedagoške akademije u Sarajevu
1999‒2002. urednik časopisa „Iskrice“ (metodički i stručni časopis namijenjen odgajateljima u Federaciji, Pedagoška akademija u Sarajevu)